Ankara İl Temsilciliği Logo banner isbank

TSF Ankara

3.Geleneksel Mamak Satranç Şenliği

Mamak 3. Satranç Şenliği

Mamak Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü'nün bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Satranç Şenliği 2-4 Nisan 2013 tarihlerinde Mamak Spor Salonu'nda yapıldı. Geçmişten günümüze pek çok üst düzey satranççı yetiştiren Mamak, Mamak Gençlik Hizmetleri İlçe Müdür Vekili Aysun Sincanoğlu'nun büyük emekleriyle düzenlediği Satranç Şenliği'yle de yeni satranççıların önünü açma yolunda hızla ilerliyor.

1987'de Nilüfer Çınar Çorlulu'yu Türkiye şampiyonluğuna taşıyan Mamak, 2000'lerin başında Mustafa Yılmaz, Ezgi Yılmaz, Kübra Öztürk gibi satranççılarla ön plana çıkmıştı. Daha sonraki yıllarda Kübra Öztürk ve Mustafa Yılmaz Türkiye şampiyonlukları dahil pek çok başarıya imza atarak Mamak'ın adını hep zirvede tutmuşlardı.

Ablalarını ve ağabeylerini örnek alan genç satranççılar da bu yıl Mamak Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ve Ankara Satranç İl Temsilciliği'nin ortaklaşa organize ettiği turnuvaya katılımlarını zirveye taşıdılar ve geçen seneki katılımı ikiye katlayarak 698 kişiye ulaştılar.


İlkokullarda 350, ortaokullarda 242 ve gençlerde 106 satranççının yarıştığı turnuva sonunda dereceye giren 30 sporcu MP-3 ödüllerini Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç'ın katkılarıyla aldılar.

Ödüllerini Mamak Gençlik Hizmetleri İlçe Müdür Vekili Aysun Sincanoğlu, Ankara Satranç İl Temsilcisi Nilüfer çınar Çorlulu ve Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı Fatma Yılmaz'ın elinden alan sporcular bu tür şenliklerin daha çok düzenlenmesini istediklerini dile getirdiler.

İlkokul Final Sıralama      Ortaokul Final Sıralama     Lise Final Sıralama 

 

Mamak 3. Satranç Şenliği