Ankara İl Temsilciliği Logo banner isbank

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası tamamlanmıştır.

1
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin 81 ilinden 7'den 77'ye her yaş grubundan toplam 2 bin 810 sporcunun katılımıyla
20-26 Ocak 2018 tarihleri arasında oynanan Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası tamamlanmıştır.  Ankara’dan katılan sporcularımız 2 adet Türkiye Şampiyonu, 2 adet Türkiye İkincisi, 2 adet Türkiye üçüncüsü, 2 adet Türkiye Dördüncüsü, 4 adet Türkiye Beşincisi, 2 adet Türkiye Altıncısı olmuşlardır.
Ayrıca Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine toplam 20 sporcumuz girmeye hak kazanmıştır.

NOT: Resimler TSF sitesinden alınmıştır. Fotoğrafı olmayan sporcularımızın fotoğraflarını  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine göndermeleri halinde sitede fotoğraflarına yer verilecektir.
Sporcularımızın kulüp isimleri tarafımızla paylaşılırsa habere ilave edilecektir.


eren ovacl esmanur 7_ya_kz
Gelişim ve Satranç Akademi (FYAkademi) sporcularından
Eren OVACILLI Türkiye 10.su olmuş ve 7 yaş kızlar kategorisinde      Esmanur Bilgin Türkiye 17.si olmuşlar Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

3 

8 yaş gen
el 1. Mert Can Seviğ (İzmir) 2. İlhami Göktuğ Özen (Mersin) 3. Abdurrahman Ergun (Ankara)


8 yaş genel kategorisinde Ankara Fatma Yılmaz Kişisel Gelişim ve Satranç Akademisi (FYAkademi) sporcularından Abdurrahman Ergün Türkiye 3.sü olmuş ve Türkiye Küçükler Ulusal 

buket tadelen

Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

9 yaş genel kategorisinde Ankara sporcularımızdan Yağız PAMUK 6. olmuş ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.
9 yaş kızlar kategorisinde Ankara sporcularımızdan Buket TAŞDELEN 5. olmuş ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.4
10 yaş kızlar kategorisinde 
Ankara Ankara DSİ Gençlik Spor Kulübü sporcularından Azra KURNAZ 5. olmuş ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

5
11 yaş genel kategorisinde Ankara Fatma Yılmaz Kişisel Gelişim ve Satranç Akademisi (FYAkademi)  sporcularımızdan Ömer Faruk CİVCER 4., Ankara DSİ Gençlik Spor Kulübü sporcularından  Eren Çınar ÇOBAN 6.,  olmuşlar ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

                                                                           12 yaş genel kategorisinde 
Ankara Anadolu Beşiktaşlılar Spor Kulübü sporcularından Zeki Berke Çağutçuoğlu 10. olmuştur.


6


12 yaş kızlar 1. İrem Ezra Öz (Adıyaman) 2. Çisel Anaçoğlu (Ankara) 3. WCM Elif Keskin (Karaman)


12 yaş kızlar kategorisinde Ankara DSİ sporcularımızdan Çisel Anaçoğlu 2., Ceylin Deniz KARABACAK 12. olmuşlar ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.7


13 yaş genel 1. Can Dolgun (Ankara) 2. Ahmet Eren Polat (Karaman) 3. Atakan Mert Biçer (İzmir)

13 yaş genel kategorisinde Ankara sporcularımızdan ( Varyant Yöntem Gençlik Satranç Kulübü ) Can Dolgun Türkiye Şampiyonu, Arda CABEROĞLU 5. olarak Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.
8

13 yaş kızlar 1. WCM Safiye Öykü İnce (Ankara) 2. Yağmur Eraslan (Trabzon) 3. Bengi Hafızoğlu (Muğla)

13 yaş Kızlar kategorisinde Ankara Demirspor Kulübü sporcularımızdan 
WCM Safiye Öykü İnce Türkiye Şampiyonu olarak Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

14 yaş genel kategorisinde Ankara EGO Spor Kulübü sporcularından Akın KIZILKUŞ 13. olarak Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.9


16 yaş kızlar 1. Ezgi Akti (Manisa) 2. Hümeyra Kargacı (Ankara) 3. Buse Naz Koçyiğit (Ankara)


16 yaş kızlar kategorisinde Ankara sporcularımızdan ( Varyant Yöntem Gençlik Satranç Kulübü ) Hümeyra Kargacı 2. olmuş ve Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.


10


16 yaş genel kategorisinde Ankara sporcularından(Tatvan Satranç Eğitim Spor Kulübü) Doğa Boran ŞAHİN 4. olarak Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

17 yaş genel kategorisinde Ankara Hayat Satranç ve Gençlik Kulübü sporcularınsan Osman Talha YURTOĞLU 7. olmuş ve Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.
11
18 yaş genel 1. FM Tuna Özateş (Aydın) 2. FM Bahadır Özen (İstanbul) 3. CM Uğur Doğa Yazıcı (Ankara)

 

18 yaş genel kategorisinde Ankara Panelsan-Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü sporcusu  Uğur Doğa Yazıcı 3.  olmuş ve Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmışlardır.1218 yaş kızlar kategorisinde Ankara EGO Spor Kulübü  Sporcusu Hande ZENGİN 5.  olmuş ve Türkiye Yıldızlar Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

 Dereceye giren, ulusal takım havuzuna seçilen ve turnuvaya katılan sporcularımızı, Kulüplerini, antrenörlerini ve ailelerini Ankara Satranç Temsilciliği olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

8 y
aş genel 1. Mert Can Seviğ (İzmir) 2. İlhami Göktuğ Özen (Mersin) 3. Abdurrahman Ergun (Ankara)


8 yaş genel kategorisinde Ankara Fatma Yılmaz Kişisel Gelişim ve Satranç Akademisi (FYAkademi) sporcularından Abdurrahman Ergün Türkiye 3.sü olmuş ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.


9 yaş genel kategorisinde Ankara sporcularımızdan Yağız PAMUK 6. olmuş ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.

9 yaş kızlar kategorisinde Ankara sporcularımızdan Buket TAŞDELEN 5. olmuş ve Türkiye Küçükler Ulusal Havuz Takım Listesine girmeye hak kazanmıştır.