Ankara İl Temsilciliği Logo banner isbank

TÜRKİYE İŞBANKASI SATRANÇ SÜPER LİG, BİRİNCİ VE İKİNCİ LİG, KULÜPLER SATRANÇ YARIŞMALARI

TSF tarafından, Konya Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirilen, 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Satranç İkinci Ligi heyecan dolu karşılaşmaların ardından tamamlandı.
22 takım ve 332 sporcunun yarıştığı Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde ilk üç sırayı elde ederek 2020 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'ne yükselen takımlar 1. Bayegan Pendik Satranç Spor Kulübü Derneği, 2. Gökyay Vakfı Spor Kulübü Derneği (Ankara), 3. Burhaniye Satranç Spor Kulübü olurken; 32 takım ve 484 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Satranç İkinci Ligi'nde ilk dört sırayı elde ederek 2020 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlar; 1. Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü Derneği 2. Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği 3. Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği 4. Samandağ Altın Piyon Spor Kulübü-Hatay oldu. Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde 15-21 Temmuz tarihleri arasında, 37 il ve KKTC'den 60 takım ve 817 sporcunun 9 tur boyunca mücadele ettiği 2019 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası sonunda ilk altı sırayı elde ederek 2020 Türkiye Satranç İkinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlar; Düzce As Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Borçelik Bursa Deneyim Satranç Spor Kulübü, Bitlis Krater Gençlik ve Spor Kulübü, Bitlis Satranç Spor Kulübü Derneği, Bitlis Satranç İhtisas Eğitim Spor Kulübü ve Afyonkarahisar Başarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği oldu. 
Ankara takımlarımızdan; Birinci Ligde GÖKYAY VAKFI SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, GENÇ AKADEMİSYENLER EĞİTİM KÜLTÜR VE ARAŞTIRMA KULÜBÜ ve ANKARA DEMİRSPOR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, İkinci Ligde EGO SPOR KULÜBÜ ile HAYAT GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ve Kulüplerde ENGİN GÜLEÇ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ ile TUSAŞ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ kulüplerimizi tebrik ederiz. 
Tüm Liglerde yarışan takımları ve sporcuları tebrik ederiz.

bta02225 2 gokyay IMG 20190721_095733-eg