Ankara İl Temsilciliği Logo banner isbank

GEÇMİŞ OLSUN

20191104 215549

Polatlı Satranç İlçe Temsilcimiz Erkan Türkmen kalp krizi geçirmiştir. Kriz sonrasında kalp ameliyatı olan Türkmen'in sağlığı şu anda iyi durumdadır. Evinde istirahat eden arkadaşımıza ve ailesine geçmiş olsun diyerek, acil şifalar diliyoruz. En kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz.( Erkan TÜRKMEN 0553 4707352)  

Ankara Satranç Ailesi

TURNUVALARLA İLGİLİ DUYURU

resmilogoSevgili Satranç Severlerin Dikkatine;
Bilindiği üzere, Satranç Turnuvalarımızın yapılacağı salonları bulmakta sıkıntı yaşamaktaydık. Ankara İl Temsilciliğimizin uzun uğraşları neticesinde, Ankara Tren Garı İşletmeciliği Anonim Şirketi (ATG AVM) ile yapılan protokolle iki yıl süreyle “SATRANÇ TURNUVALARI” ATG AVM’ de yapılacaktır.
Tüm satranç severlerin; Satranç Turnuvalarının ATG AVM’ de sürekli yapılabilmesi için sporcuların turnuva alanı, turnuva sahası, masa ve sandalyeleri, WC’ leri daha temiz kullanacaklarına, tüm velilerimizin çocuklarına sahip çıkma konusunda biraz daha özen göstereceklerine yürekten inanıyoruz.
Tüm Satranç Sporcularının; Turnuva kayıtlarını İl Temsilciliğimizin sitesinden yaptıktan ve herhangi bir nedenle ilgili turnuvada oynayamayacak olması durumunda; Turnuva gününden en az üç gün önce kayıtlarını sildirilmesi için; Turnuva Direktörü/Ankara Satranç İl Temsilcilisi ya da o turnuvada görev alacak Başhakem’ e bilgi verilmesi önem arz etmektedir. Çünkü turnuvaya kayıt yapan sporcu sayısına göre hakem atamaları yapılmakta; satranç saati, satranç takımı tahsis edilmekte ve masa – sandalye kiralanmaktadır.
Turnuvalar için ATG AVM’ de yer tahsis eden ATG AVM’ nin yöneticilerine Ankara Satranç Ailesi olarak çok teşekkür ederiz.

KONYAALTI ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI

turnuva afi


Türkiye Satranç Federasyonu ve Konyaaltı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenleyeceği, toplam 65.000 TL nakdi ödülün dağıtılacağı, Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası, 17 - 22 Kasım 2019 tarihleri arasında Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar Ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. 

Turnuva Sayfası için TIKLAYINIZ

1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR KURSU

kursduyuruYeteri sayıda başvuru olması halinde 15-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara  ilimizde 1. kademe yardımcı antrenör yetiştirme kursu açılacaktır. Kurs kayıtları e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ. (istenen evrakları lütfen dikkatli okuyunuz) 
ÖNEMLİ NOT: Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır. Ödemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde yapılacaktır. 
Kursta başarılı olan kursiyerler belgelerini aldıktan sonra https://lisans.tsf.org.tr/online/main/vizeuzat sayfasına girerek işlenen antrenör belgesinin vizesini yapmak zorundadır. Antrenör belgesine sahip olanların belgelerini kullandıkları dönemlerde vizelerini yaptırmaları zorunludur, federasyonca verilen antrenör belgesini aktif olarak kullandığı halde vize ettirmediği tespit edilenler hakkında 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile Türkiye Satranç Federasyonu Disiplin Talimatına göre işlem tahsis edilir.
* Sporcu, Antrenör ve Hakem vizelerinin geçerlilik süresi aksi ilan edilmediği sürece her yıl 16 Eylül'de başlayıp ertesi yılın 15 Eylül tarihinde biter.

HAKEM GÖREVLENDİRMELERİ

satranc logoDeğerli Hakemlerimiz,
2019 - 2020 etkinlik yılı 16 Eylül 2019 tarihi itibariyle başlamıştır. Söz konusu tarihten sonra yaptırılan vizeler sezon sonuna kadar (15 Eylül 2020) geçerli olacaktır. Ankara'da yapılacak resmi ve özel müsabakalarda görev almak isteyen hakemlerimizin vizelerini yaptırmaları gerektiğini önemle hatırlatır, yeni sezonda görev almak isteyen hakemlerimiz http://hakem.tsf.org.tr/ (Türkiye Satranç Federasyonu Hakem Bilgi Sistemi) adresinden görev talep edebilirler, talepler İl Hakem Kurulumuzun onayı sonrasında uygun görülenler için görevlendirmeler yapılacaktır.  İlgili turnuvalar için görev alan hakemler, görevlerini TSF Hakem Bilgi Sisteminden görebileceklerdir.
Tüm hakemlerimize yeni sezonda başarılar dileriz.